Aktualności | Piast walczy o Puchar Polski

Piast walczy o Puchar Polski

Opublikowane: 25.01.2021 / Sekcja: Miasto

W pierwszym meczu Pucharu Polski w Futsalu Piast Gliwice pokonał KS Acanę Orzeł Jelcz Laskowice 2:1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych strzelili Mateusz Mrowiec i Rodrigo Dasaiev.

Od początku spotkania przewagę miał Piast, ale pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 9. min Śmiałkowski zdaniem sędziego sfaulował w polu karnym Opatowskiego. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Nikita Możejko. Gliwiczanie próbowali doprowadzić do remisu, ale robili to bez przekonania. W końcu Orlando Duarte wziął czas. Po wznowieniu gry jego poodpieczni podkręcili tempo i przyniosło to efekt w 17. minucie. Po akcji rozpoczętej na własnej połowie, Dasaiev zagrał do Mrowca, a ten, choć był tyłem obrócony do bramki i miał na plecach rywala, zdołał się obrócić i celnie uderzyć. Na 2. minuty przed końcem tej połowy na 7. metrze faulowany był Śmiałkowski. Goście mieli więc  dobrą okazję, aby podwyższyć wynik, ale strzał Dasaieva był zbyt lekki, by zaskoczyć Foltyna.

Spotkanie to nie mogło zakończyć się remisem, bo na tym etapie nie ma rewanżów. Gospodarze próbowali wypracować sobie przewagę poprzez włączanie się do akcji ofensywnych Foltyna, który chciał zrobić przewagę. Gliwiczanie natomiast szukali swojej szansy w atakach pozycyjnych. Zamiast jednak strzelić bramkę, łapali faule i na 8 minut przed końcem mieli już pięć przewinień na koncie. Nie złapali jednak szóstego, a w 36. minucie zdołali strzelić gola. Dasaiev zagrał do Mrowca, ten odegrał mu piłkę z „klepki” , a Brazylijczyk huknął z ostrego kąta, pokonując Foltyna. Zaraz potem trener Orłów zdecydował się wycofać bramkarza. Była to dobra okazja dla Łukasza Bogdziewicza, aby pokazać trenerowi, że warto na niego częściej stawiać. „Bodzio” bramki nie puścił i tym samym to Piast zagra w 1/16 finału Pucharu Polski.