Aktualności | Phm. Ewa Gnat z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Phm. Ewa Gnat z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Phm. Ewa Gnat z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Opublikowane: 19.11.2019 / Sekcja: Miasto 

Przed tygodniem w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się gala, podczas której uhonorowano odznaczeniami państwowymi pracowników oświaty. Jedną z wyróżnionych Medalem KEN jest wieloletnia instruktorka Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej oraz nauczycielka – phm. Ewa Gnat.

Ewa Gnat od 24 lat pracuje jako polonistka – w latach 1994–1998 w Szkole Podstawowej nr 9 w Knurowie, a od 1998 r. w SP nr 13 w Gliwicach. Jednak jej wkład w wychowanie dzieci nie ogranicza się jedynie do pracy w szkole – obejmuje również działanie w Związku Harcerstwa Polskiego. Zaczął się on w 1985 r., kiedy to założyła Gromadę Zuchową w Ornontowicach. W kolejnych latach, oprócz prowadzenia Gromady, prowadziła obozy letnie dla dzieci zrzeszonych w ZHP.

W 2012 r. założyła Klub Aktywnego Wypoczynku „Zuch” przy Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych, któremu przewodniczy do dziś, organizując wyjazdy oraz obozy dla dzieci. Przez 6 lat (2011–2017) prowadziła stworzoną przez siebie jednostkę – Gromadę Zuchową „Sprytne Lisy” działającą w Hufcu ZHP Ziemi Gliwickiej, a w 2017 r. założyła kolejną – Gromadę Zuchową „Złote Smoki”. 

Ewa Gnat została kilkukrotnie odznaczona lokalnymi odznaczeniami za swoją pracę. W 2014 r. otrzymała tytuł „PRYK” nadawany instruktorowi roku w Hufcu ZHP Ziemi Gliwickiej, w 2015 r. otrzymała Brązowe Odznaczenie za Zasługi dla Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej, a w 2018 – nagrodę Dyrektora Szkoły 2018.

Ewa Gnat