Aktualności | Obierz kierunek GZM i poznaj rycerskie Gliwice

Obierz kierunek GZM i poznaj rycerskie Gliwice

Mat. graf. organizatora

Obierz kierunek GZM i poznaj rycerskie Gliwice

Opublikowane: 28.06.2024 / Sekcja: Miasto  Kultura 

W Gliwicach 29 czerwca przeniesiemy się w czasie. I to o kilka wieków! Z okazji Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Kierunek GZM będziemy poszukiwać śladów przeszłości naszego miasta. Pod Zamkiem Piastowskim czekać będzie średniowieczne miasteczko z różnymi atrakcjami. Gotowi?

Przy gliwickim Zamku Piastowskim powstanie średniowieczna wioska rycerska, w której na uczestników czekać będą mieszczanie i rycerze. Wśród atrakcji zbrojownia, stanowisko szermiercze, warsztaty pisarskie oraz garncarskie, trening rycerski, tor przeszkód dla chętnych oraz  gry i zabawy średniowieczne. Warsztaty odbywać się będą w godz. od 12.00 do 17.30 na skwerze Salgotarjan.

W Gliwicach zorganizowane też zostały tematyczne spacery, o których informacje były przekazywane z wyprzedzeniem, ale miłośników historii miasta i ciekawych opowieści nie brakuje. Zainteresowanie było tak duże, że pula miejsc została już wyczerpana.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Kierunek GZM – największego w Polsce festiwalu mikrowypraw do niezwykłych i nietuzinkowych miejsc: w programie 178 wycieczek i 2 wydarzenia specjalne. Impreza jest  dofinansowana z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

Więcej na ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA]. (ada)

 

 

Plakat