O krok bliżej budowy szpitala

Uaktualniono: 25.01.2018 / Sekcja: / pdf
wizualizacja nowego budynku

wizualizacja: Pracownia Projektowa STUDIO QUATTRO

Miasto ogłosiło przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu nadzorującego projektowanie i budowę nowego pawilonu Szpitala Miejskiego nr 4 przy ul. Kościuszki. Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym minie 1 marca.

Przypomnijmy, że nowy sześciokondygnacyjny pawilon o powierzchni około 15 tys. m2 ma stanąć w przyszłości na części dziedzińca Szpitala Miejskiego nr 4. Będzie połączony z istniejącym budynkiem szpitalnym.

W nowym obiekcie zostanie ulokowana Izba Przyjęć w standardzie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Pediatrii, Oddział Wewnętrzny, Oddział Geriatryczny, Oddział Diagnostyczny, Centralna Sterylizatornia i Dezynfektornia, szatnie dla personelu oraz zaplecze techniczne, poczekalnie, gabinety lekarskie i diagnostyczno-zabiegowe, punkt informacyjny dla pacjentów, recepcja i strefa pacjenta, blok operacyjny z 6 salami, sale posiłków oraz gier, pomieszczenia techniczne, sala rehabilitacyjna oraz miejsca przeznaczone do spotkań z bliskimi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy budynek zostanie udostępniony pacjentom do 2022 r. Szacowany koszt tej inwestycji wyniesie ok. 120 mln zł.

Jak wynika z informacji przekazanych „MSI – GLIWICE” przez Krystynę Pilsyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Gliwicach, po unieważnionym pierwszym przetargu na wykonanie projektu nowego pawilonu Szpitala Miejskiego nr 4, miasto obecnie intensywnie przygotowuje się do ponownego ogłoszenia postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking