Nowy wóz dla strażaków

Uaktualniono: 12.12.2019 / Sekcja: / pdf
wóz strażacki Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Zarówno gliwiczanie, jak i strażacy mają powód do radości. Do garażu straży pożarnej przy ul. Akademickiej trafił nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny pojazd kosztował ponad 1,1 mln zł. Gliwice przekazały na ten zakup 600 tys. zł z miejskiego budżetu.

Nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy marki SCANIA sprawdzi się w miejskich warunkach i będzie służył bezpieczeństwu mieszkańców. Został wyposażony w specjalne, miejskie podwozie, które umożliwi bezpieczny dojazd do miejsca zdarzenia. Pojazd zastąpi stary wóz z 1999 r. marki Jelcz. Będzie służył podczas działań gaśniczych, akcji ratowniczych, usuwania skutków wypadków drogowych i innych miejscowych zagrożeń. Jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 4 ton i specjalistyczne urządzenia.

Mając taki sprzęt, dobrze wyszkolonych ludzi i dobre warunki organizacyjne działań ratunkowych, gliwiczanie mogą czuć się bezpieczni – mówi st. bryg. Roman Klecha, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Nowy pojazd dla strażaków kosztował 1 150 tys. zł. Został sfinansowany z budżetu miasta, które przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł, a także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Nie ma ważniejszej kwestii niż bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego miasto chętnie wspiera takie inicjatywy. Mamy jednocześnie satysfakcję, że wsparcie udzielane jest takiej instytucji jak straż pożarna, która od lat jest liderem rankingów zaufania publicznego – mówi Janusz Moszyński pełniący obowiązki prezydenta miasta. (mf)

 

 

wóz
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
wóz strażacki
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
wóz Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
wóz strażacki Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking