Night & Light Swim 2019

Uaktualniono: 06.11.2019 / Sekcja: / pdf
zawody pływackie

Fot. materiały klubu Sikret

Night & Light Swim  – Puchar Sprintu to pierwsza tego typu impreza pływacka na Śląsku i jedna z pierwszych w Polsce. W Gliwicach organizowana jest już po raz czwarty. To nie będą zwykłe zawody pływackie – to będzie widowisko!

W sobotę, 9 listopada, możemy się spodziewać sporej dawki emocji. W krytej pływalni Olimpijczyk na Koperniku prawie 400 pływaków z calej Polski powalczy w zawodach Night & Light Swim ze specjalną oprawą dźwiękową i świetlną.

Odpowiednio animowane światło i dźwięk, w połączeniu z walką o medale, na pewno wyzwolą niesamowite emocje sportowe – mówi Mirosław Witkowski, prezes Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, który organizuje wydarzenie we współpracy z Miastem Gliwice.

Zawody zostaną rozegrane w 3 kategoriach wiekowych. Pływacy z klubów całego kraju będą rywalizować na dystansach 50 m i 100 m w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Dodatkowo w tym roku odbędą się wyścigi sztafetowe 4 x 50 m stylem dowolnym. Dla najlepszych zawodników każdego z 50 wyścigów finałowych przewidziane są medale oraz dyplomy, dla najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii wiekowej przewidziane są pamiątkowe statuetki i nagrody.

Eliminacje rozpoczną się o godz. 9.00, a finały od godz. 17.15. Wstęp na imprezę jest wolny.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking