Nie trać oddechu – wykonaj spirometrię!

Uaktualniono: 03.10.2019 / Sekcja: / pdf
kobieta przed drzewami Fot. pixabay.com

Kłopoty z oddechem? Alergią? Astmą? Fundacja Unia Bracka zaprasza na bezpłatne badania z okazji Dni Spirometrii, które są organizowane na terenie całego kraju przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Z bezpłatnych przesiewowych badań spirometrycznych będzie można skorzystać w czwartek, 10 października, w godz. od 8.00 do 12.00 w Przychodni Bracka przy ul. Bojkowskiej 20 oraz w piątek, 11 października, w godz. od 9.00 do 13.00 w Przychodnia Bracka w Sośnicy przy ul. Błonie 3. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Podczas spirometrii mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływ powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Badanie określa rezerwy wentylacyjne układu oddechowego.

Organizatorzy akcji „Oddychaj czystym powietrzem" chcą zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Dotychczas, we wszystkich edycjach kampanii, przebadanych zostało ponad 56 tys. osób. Ponad 10,5 tys. zostało skierowanych na dalszą diagnostykę w kierunku astmy lub POCHP.  (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking