Najszybszy rozwój, najlepsze perspektywy. Gliwice znów w czołówce!

Uaktualniono: 01.02.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. M. Baranowski

Gliwice są jednym z polskich miast, które w ciągu ostatnich lat najbardziej się rozwinęły i mają najlepsze perspektywy na przyszłość. Potwierdzają to wyniki badań, przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown na zlecenie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Respondenci uznali Gliwice za jedno z miast, które najbardziej rozwinęły się w ciągu ostatnich 10 lat. W tym zestawieniu nasze miasto znalazło się na wysokiej, 17 pozycji w Polsce. Spośród miast regionu wyprzedzają nas tylko Katowice.

Gliwice zajmują również wysoką pozycję wśród gmin, które mają najlepsze perspektywy. I tym razem wśród miast Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii lepsze od nas okazały się jedynie Katowice. Ponadto duża część badanych uznała Gliwice za najładniejsze miasto.    

Badanie „Przystanek Miasto 2017” zostało zrealizowane w dniach 17-21 listopada 2017 w 18 polskich miastach oraz na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Mieszkańców pytano telefonicznie m.in. o ocenę miasta, jego infrastrukturę i perspektywy.           

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking