Młodzież potrafi

Uaktualniono: 23.11.2017 / Sekcja: / pdf

Fot. S. Michałuszek

„Odkryj swój talent” to hasło przewodnie obchodzonego od 20 do 24 listopada Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Gliwicki Festiwal Umiejętności zorganizowało Górnośląskie Centrum Edukacyjne im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W ramach festiwalu uczniowie gliwickich gimnazjów biorą udział w grach, pokazach i warsztatach z dziedziny chemii, mechaniki, mechatroniki, fryzjerstwa czy analizy kolorystycznej. To niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się m.in. jak działa drukarka 3D czy zobaczyć na własne oczy co stanie się, gdy wrzucimy sód do wody. W programie ujęto m.in. zajęcia z grafiki, obsługi programu Autocad i wirtualnego studia.

A to jeszcze nie koniec atrakcji! Aż do 10 grudnia na Wydziale Ochrony Środowiska i Wydziale Mechanicznym-Technologicznym Politechniki Śląskiej będą odbywać się zajęcia dla uczniów klas trzecich i czwartych GCE.  Zaplanowano również wizyty studyjne w zakładach pracy współpracujących ze szkołą, dla uczniów kształcących się w zawodach technik mechanik i mechatronik.

Fot. S. Michałuszek
Fot. M.Tarnowska
Fot. M.Tarnowska

Fot. S. Michałuszek

Fot. M.Tarnowska

Fot. M.Tarnowska

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking