Aktualności | Miasto mieni się kolorami

Miasto mieni się kolorami

Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Miasto mieni się kolorami

Opublikowane: 15.05.2024 / Sekcja: Miasto 

Wiosna w pełni. Rozmaitymi barwami mienią się w Gliwicach nie tylko skwery i parki, ale także tereny przy drogach. Łopiany, osty, maki, złocienie, kąkole i koniczyny zakwitły i utworzyły piękne łąki kwietne m.in. na skwerze Europejskim oraz u zbiegu ulic: Folwarcznej, Jałowcowej i Ligockiej. Spacerek? 

Wiosna to pora roku, która szczególnie intensywnie podkreśla piękno Gliwic. Pasy drogowe kwitną, kolorowo jest też na skwerach i w parkach, w których swoje przestrzenie mają też owady zapylające kwitnącą roślinność. Warto wybrać się na spacer i odnaleźć wiosenne akcenty. Nie brakuje ich w całym mieście. Polecamy gliwicki Rynek, park Chrobrego i Chopina. Wśród zieleni można odpocząć na ławkach i miejskich leżakach. Warto zajść również na skwer Europejski i okolice ulic: Folwarcznej, Jałowcowej i Ligockiej, gdzie w ostatnim czasie zakwitły łopiany, osty, maki, złocienie, kąkole i koniczyny tworząc kwietne łąki. Dodatkowo, na skwerze Europejskim można zobaczyć gigantyczne irysy, kocimiętki i powojniki. Jest barwnie i pięknie – dominują zielenie i fiolety przełamane bielą i czerwienią. (mf)
 

kwiaty park Chopina park Chopina, kwiaty kwiaty skwer Europejski kwiaty plac Piastów Kwiaty na Rynku kwiaty na łące Kwiaty na skwerze Europejskim