Aktualności | Lidia Fidura jedzie na Mistrzostwa Świata!

Lidia Fidura jedzie na Mistrzostwa Świata!

Lidia Fidura jedzie na Mistrzostwa Świata!

Opublikowane: 04.05.2022 / Sekcja: Miasto 

Lidia Fidura – utytułowana pięściarka klubu GUKS Carbo – będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Boksie, które rozpoczną się 8 maja w tureckim Stambule. Polka będzie walczyć w kategorii +81 kg. Dla Fidury będzie to już trzeci takie turniej w karierze. Ośmiokrotnie sięgała po tytułu Mistrzyni Polski Seniorów, zdobyła też brązowy medal Mistrzostw Europy i taki sam na Igrzyskach Europejskich.

32-letnia pięściarka pochodzi z Rudy Śląskiej. Przygodę ze sportem zaczynała od uprawiania karate, ale jeszcze jako juniorka trafiła pod skrzydła Henryka Wilka i trenerów GUKS Carbo. W Gliwicach w nieistniejącej już hali przy ul. Dubois uczyła się boksu i tam zdobywała pierwsze medale dla gliwickiego klubu. W 2018 roku jej kariera przyhamowała. Na Mistrzostwach Europy nabawiła się kontuzji, która uniemożliwiła walkę o złoty medal. Po wyleczeniu urazu i rehabilitacji wróciła na ring, wygrywając dwie ostatnie edycje Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w boksie kobiet.

Od kilku lat Fidura łączy pięściarstwo z pracą w gliwickiej drogówce. W Polsce nie ma sobie równych i należy liczyć, że również na dwutygodniowym turnieju w Stambule powalczy o najwyższe cele. Zawodniczka wyleci do Turcji 5 maja. Ostatnie dni przed turniejem spędziła na zgrupowaniu kadry Polski w Cetniewie. Podczas mistrzostw prawdopodobnie będzie walczyć co drugi dzień.

Trzymamy kciuki za złoty medal!