Letnie bezpieczeństwo dla jednośladów

Uaktualniono: 29.06.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
znakownie

fot. Straż Miejska w Gliwicach

Złodzieje nie mają wakacji. Należy o tym pamiętać i odpowiednio zabezpieczyć swój rower. Pomoże Straż Miejska w Gliwicach.

Rower będzie można oznakować na przykład w najbliższą niedzielę w Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice, w godzinach od 12.00 do15.00. Cały proces przebiega sprawnie i, co ważne, jest bezpłatny. Każdy jednoślad otrzyma swój indywidualny numer, który trafia do rejestru prowadzonego przez Straż Miejską w Gliwicach. Nie uchroni to w 100% przed kradzieżą, ale z pewnością zniechęci złodzieja do przywłaszczenia sobie naszej własności.

Dodatkowo Straż Miejska wyznaczyła dwa terminy, kiedy w jednostce przy ulicy Bolesława Śmiałego 2A w Gliwicach, będą znakowane rowery. Jest to poniedziałek, 9 lipca oraz 23 lipca. W tych dniach można się zgłosić w godzinach od 15.30 do 18.00.

Szczegóły można znaleźć w regulaminie znakowania rowerów oraz oświadczeniu, które są dostępne na stronie internetowej www.smgliwice.pl.

Warto również pamiętać, żeby wyposażyć rower w mechaniczne zabezpieczenia, które utrudnią przywłaszczenie naszego pojazdu przez niepożądane osoby. W tym wypadku sprawdzą się różnego rodzaju zapięcia lub łańcuchy czy blokady na koła.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking