Lekkoatleci zmierzą się na Syriusza

Dodano: 11.06.2021 / Sekcja:
zawody lekkoatletyczne fot. A. Oksztul

Już w najbliższy weekend – 12 i 13 czerwca – na arenie lekkoatletycznej przy ul. Syriusza w Gliwicach odbędą się Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. To najważniejsze w roku zawody dla klubów i zawodników ze Śląska. Walczy się nie tylko o medale i rekordy, ale też o przepustki na mistrzostwa Polski.

Na zawodach będzie można zobaczyć całą lekkoatletyczną czołówkę naszego województwa. Zostaną rozegrane praktycznie wszystkie konkurencje. Przewiduje się, że łącznie w dwudniowych mistrzostwach  weźmie udział około 600 zawodniczek i zawodników w prawie 1000 osobostartach.

Mistrzostwa otworzy 12 czerwca o godz. 14.00 konkurencja wieloboju. O godzinie 16.00 natomiast rywalizacja rozpocznie się już w pozostałych konkurencjach i potrwa do  godziny 20.00. W niedzielę także na stadionie przy ul Syriusza w Gliwicach będzie można dalej śledzić rywalizację śląskich lekkoatletów. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na żywo nie tylko miłośników królowej sportu. WSTĘP WOLNY!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking