Krok w stronę nowej ul. Zwycięstwa

Uaktualniono: 12.09.2019 / Sekcja: / pdf
ul. Zwycięstwa Fot. M.Baranowski

Rozstrzygnięto przetarg przybliżający nas do przebudowy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gliwic. Dokumentację projektową nowej ul. Zwycięstwa wykona spółka Polska Inżynieria z Warszawy.

Na wykonanie projektu przeznaczono 362,85 tys. zł. Na jego realizację wyłoniony wykonawca ma 12 miesięcy. Kolejnym etapem będzie wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje projekt. Ulica Zwycięstwa jest jedną najważniejszych gliwickich ulic – łączy dworzec z Rynkiem i wita gości odwiedzających nasze miasto. To na nią kierują pierwsze kroki turyści, którzy odwiedzają Gliwice, ale jest też jedną z ulic najczęściej uczęszczanych przez gliwiczan. Miasto od lat dokłada wszelkich starań, by wyglądała reprezentacyjnie i estetycznie. Małymi krokami zbliżamy się do wielkiego finału – po remoncie mostu nad Kłodnicą i wymianie oświetlenia na bardziej estetyczne i ekologiczne, przyszedł czas na gruntowną zmianę wizerunku ulicy na bardziej spacerową i wypoczynkową. Ul. Zwycięstwa ma stać się przestrzenią bardziej przyjazną wszystkim użytkownikom ruchu.

Przypominamy, że ruch samochodów na ulicy Zwycięstwa zostanie ograniczony. Wprowadzone zostaną udogodnienia dla rowerzystów. Według założeń koncepcji miałby powstać dodatkowy pas ruchu, którym mógłby poruszać pojazd alternatywny dla obecnie funkcjonującego autobusu. Planowane jest uruchomienie dodatkowych przystanków autobusowych. Zmieni się też funkcja chodników – jeden będzie przeznaczony do szybkiego przemieszczania się, drugi do powolnego przemierzania ul. Zwycięstwa, z miejscami relaksu, m.in. kawiarnianymi stolikami. Będzie też bardziej zielono i przyjaźnie – na chodnikach staną ławeczki i stojaki dla rowerów. Takie są propozycje, które w trakcie sporządzania dokumentacji projektowej mogą ulec modyfikacji. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking