Aktualności | Kilometr dalej od cukrzycy

Kilometr dalej od cukrzycy

Kilometr dalej od cukrzycy

Opublikowane: 03.06.2022 / Sekcja: Miasto 

4 czerwca w Gliwicach zorganizowany będzie kolejny bieg w szczytnym celu. Na boisku SP nr 6 przy ul. Jasnogórskiej 15 odbędzie się „I Gliwicki Bieg 1 Kilometr Dalej od Cukrzycy” pod honorowym patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

Problem cukrzycy dotyczy coraz większej liczby osób – obecnie w Polsce choroba ta dotyka już blisko 3 mln osób. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i edukacja w tym zakresie. W Gliwicach cukrzykom i osobom zagrożonym chorobą pomaga im m.in. Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą (ul. Młyńska 17), które realizuje bezpłatny projekt „Słodkie pogotowie”. Organizowane są też inne ważne, uświadamiające projekty. Jednym z nich jest „I Gliwicki Bieg 1 Kilometr Dalej od Cukrzycy” Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Jasnogórskiej 15, w godz. od 11.00 do 13.00. Będzie można bezpłatnie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. Zaplanowano też konkursy i zabawy dla dzieci oraz porady zdrowotne w punkcie edukacyjnym. Punktem kulminacyjnym spotkania będą wspólne aktywności fizyczne – bieg i marsz nordic walking. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową www.mojacukrzyca.pl.