Aktualności | Kierunek – Dzielnice. Bojków-Wilcze Gardło

Kierunek – Dzielnice. Bojków-Wilcze Gardło

Kierunek – Dzielnice. Bojków-Wilcze Gardło

Opublikowane: 09.05.2022 / Sekcja: Miasto 

Pierwsze spotkania prezydenta Gliwic z mieszkańcami w ramach cyklu Kierunek - Dzielnice za nami. W miniony czwartek o lokalnych problemach i perspektywach rozwoju swoich dzielnic rozmawiali z Adamem Neumannem mieszkańcy Bojkowa i Wilczego Gardła. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Rozpoczął się cykl spotkań prezydenta Adama Neumanna z mieszkańcami. Podczas wizyt w dzielnicach prezydent rozmawia z gliwiczanami o tym, co dla nich ważne. W wydarzeniu może wziąć udział każdy i każdy może zabrać głos w dyskusji  na temat dzielnicy, w której odbywa się spotkanie. W miniony czwartek odbyły się pierwsze spotkania – wzięli w nich udział mieszkańcy Bojkowa i Wilczego Gardła.

Jako prezydent rozpocząłem pracę w styczniu 2020 r. Wcześniej, przez trzynaście lat zastępowałem prezydenta Zygmunta Frankiewicza. W swoim programie wyborczym zapowiadałem, że będę spotykać się z mieszkańcami i teraz, gdy pandemia już tego nie uniemożliwia, chcę dotrzymać tak ważnego dla mnie danego słowa, porozmawiać bezpośrednio, poznać Państwa potrzeby, oczekiwania i punkt widzenia – mówił podczas spotkań prezydent Gliwic Adam Neumann.

O tym, czego potrzeba dzielnicy najlepiej wiedzą mieszkańcy
Dlatego prezydent Gliwic chętnie poznaje zdanie mieszkańców. Pierwsze spotkania pokazują, że są one dobrą platformą porozumienia i nawiązania kontaktu również na linii mieszkańcy-radni, którzy także biorą udział w spotkaniach, często też deklarują pomoc.
Każde spotkanie rozpoczyna się  krótkim wideopodsumowaniem tego, co wydarzyło się w Gliwicach podczas ponad 2-letniej prezydentury Adam Neumanna ze szczególnym odniesieniem do  konkretnej dzielnicy. Po krótkich prezentacjach jest  czas na dialog, wymianę poglądów i zadawanie pytań. Mile widziane są także pomysły na zmiany po to, aby żyło się  lepiej.

Podczas spotkań w Bojkowie i Wilczym Gardle rozmawiano m.in. o problemie zanieczyszczania powietrza przez dymiące kominy domów oraz możliwościach skorzystania z pomocy finansowej przy wymianie starych pieców na nowoczesne źródła ogrzewania.  Mieszkańcy zwracali też uwagę na kwestie bezpieczeństwa drogowego oraz oczekiwania związane z pracami nad tworzeniem planu zagospodarowania przestrzennego.

Przed nami kolejne spotkania
Najbliższe odbędą się 10 maja, we wtorek o godz. 16.30 w Wójtowej Wsi (Zespół Szkół Specjalnych im. Korczoka, ul. Dolnej Wsi 74), a o godz. 18.30 w Ostropie (Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Daszyńskiego 424). Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. (mf)

 

mieszkańcy na spotkaniu z prezydentem Gliwic prezydent Gliwic i mieszkańcy Bojkowa na spotkaniu