Aktualności | Jubileusz w Łabędach

Jubileusz w Łabędach

Opublikowane: 15.09.2010 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

Parafia pw. św. Anny w Łabędach świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystości z tej okazji odbędą się w tej gliwickiej dzielnicy w najbliższy weekend, 18 i 19 września. Na sobotę zaplanowano festyn parafialny. Początek – godz. 16.00.

Spotkanie uatrakcyjnią występy muzyczne Młodzieżowej Orkiestry Dętej PSM I i II stopnia w Gliwicach pod dyrekcją Joachima Nowaka, zespołów „Nastia” i „Firth of Forth” związanych z Młodzieżowym Domem Kultury, kapeli „Biesiada” oraz scholi parafii Wszystkich Świętych. Zaprezentuje się także grupa taneczna „Iluzja” z gliwickiego MDK. Natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna, którą poprowadzi Mateusz Troll.
Drugi dzień obchodów zainauguruje uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. św. Anny, celebrowana przez biskupa Jana Wieczorka, ordynariusza diecezji gliwickiej. Po niej nastąpi poświecenie kapliczki św. Józefa z 1894 r. Po południu na mieszkańców czekają kolejne muzyczne atrakcje. Po godz. 16.00 zaprezentuje się zespół instrumentalny PSM pod kierownictwem Piotra Chołowicza. Po nim na łabędzkiej scenie pojawi się gwiazda jubileuszowych koncertów – Mieczysław Szcześniak. Na koniec zaplanowano pokaz Zespołu Form Tanecznych „Salake”. Na wszystkie imprezy – wstęp wolny. Organizatorem jubileuszu, pod honorowym patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pszonaka, jest Rada Parafialna. (bom)