ITS dla każdego!

Dodano: 03.09.2021 / Sekcja:
grafika

Jakie warunki panują na zewnątrz? O której godzinie wyjść z domu, by nie czekać na autobus? Jak długo zajmie nam dojazd do wybranego punktu w mieście? Gdzie znajdziemy wolne miejsce postojowe w centrum miasta? NA te pytania odpowiada darmowa aplikacja ITS Gliwice – prosta w obsłudze, praktyczna i przydatna. Jeszcze nie masz – zainstaluj!

Dane do aplikacji są na bieżąco aktualizowane i zbierane są czasie rzeczywistym z szeregu czujników i urządzeń zainstalowanych w rejonie wszystkich skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, głównych ciągów komunikacyjnych, a także w autobusach komunikacji miejskiej.
Aplikacja w wersji mobilnej - pod nazwą ITS Gliwice - jest dostępna w sklepie internetowym na urządzenia z systemem Android, a także IOS
– mówi Jadwiga Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Aplikacja jest też dostępna na stronie internetowej its.gliwice.eu. Na interaktywnej mapie znajdziemy m.in. informacje o natężeniu ruchu i dostępności miejsc postojowych w danym rejonie, utrudnieniach na drogach, a nawet dane pogodowe. Dodatkowo dzięki obrazowi z kamer można zobaczyć, jak wygląda aktualna sytuacja na danym odcinku drogi. Możemy sprawdzić jak szybko uda nam się dojechać w wybrane miejsce i dobrać optymalny wariant trasy.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalność prezentująca aktualną pozycję autobusów komunikacji miejskiej. Dzięki niej, czekając na przystanku  lub zmierzając w jego kierunku, można z dużą dokładnością określić, gdzie aktualnie znajduje się autobus interesującej nas linii i oszacować czas pozostały do jego przyjazdu. (mf)

 

grafika 1
grafika 2
grafika 1
grafika 2

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking