Aktualności | Goście w teatrze

Goście w teatrze

Opublikowane: 03.11.2010 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na wielką rewię przebojów. 5 listopada na scenie przy Nowym Świecie wystąpi gwiazda polskiej estrady – Irena Santor.

Towarzyszyć jej będą soliści GTM: Wioletta Białk, Anita Maszczyk, Joanna Wojnowska, Marcin Kotarba i Ireneusz Miczka oraz tancerze baletu i orkiestra teatru. W repertuarze – najpiękniejsze piosenki z repertuaru Ireny Santor oraz przeboje musicalowe i operowe.
– Widzowie usłyszą niezapomniane szlagiery „Już nie ma dzikich plaż” i „Tych lat nie odda nikt”, wzruszą się przy słynnym „Sercu” i dadzą porwać „Tangu milonga”. Przypomną sobie ogniste rytmy „West Side Story”, przygody bohaterów „Upiora w operze” i zanucą piosenkę starego Tewjego Mleczarza ze „Skrzypka na dachu”. Uronią łezkę przy standardzie Franka Sinatry „Strangers in the Night”, rozweselą się przy czardaszu Contiego – zachęcają organizatorzy. Koncert poprowadzi Małgorzata Mendel. Początek – godz. 18.30.
9 listopada na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego wystąpi zespół Raz.Dwa.Trzy. Będzie promował najnowszą płytę – „SkąDokąd”. Początek koncertu – godz. 19.00.
Grupa istnieje od osiemnastu lat. Stara się łączyć nastrojową muzykę rockową ze współczesną poezją. Oprócz autorskich albumów, wydała krążki z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Najnowszy album „SkąDokąd” jest już dziesiątym w karierze zespołu. Artyści sięgnęli głównie po instrumenty akustyczne, których brzmienie harmonijnie i subtelnie uzupełniają partie elektryczne. Tematem przewodnim treści utworów zawartych na płycie jest poszukiwanie. – Coraz dobitniej zdajemy sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest to, co dzieje się w czasie teraźniejszym. Tu i teraz, pomiędzy ludźmi, pomiędzy ważną dla tożsamości każdego z nas przeszłością, a przekorną i nieodmiennie budzącą nadzieję, przyszłością. Dlatego nie tyle pytamy „Skąd, dokąd?”, ile usiłujemy odnaleźć się w napotkanym miejscu, czasie i przestrzeni – o płycie mówi Adam Nowak, lider RAZ.DWA.TRZY. Oprócz niego formację tworzą: Jarosław Treliński – gitara, Grzegorz Szwałek – akordeon i klarnet, Mirosław Kowalik – kontrabas oraz Jacek Olejarz – perkusja. (bom)
Informacje: Gliwicki Teatr Muzyczny, tel. 32/232-11-01