Miasto Gliwice - Przyszłość jest tu

25 lat samorządności

-A +A

Gdzie stanie czołg?

fot. archiwum MZUK

5 ton ziemi i prawie 4000 kwiatków w czołgu – największa kwiatowa konstrukcja wiosną ozdobi Gliwice. Gdzie stanie? W wyborze mogą pomóc mieszkańcy.


Choć za oknem zima w pełni, to Miejski Zarząd Usług Komunalnych już przygotowuje się do wiosny. Od kilku lat gliwickie skwery i zieleńce zdobią efektowne rzeźby z kwiatów. W tym roku pojawią się kolejne. Do harfy, pociągu czy żaby dołączą balon, ptaki oraz czołg.
Wiadomo już, że dwa gołębie „przysiądą” na deptaku przy ulicy Paderewskiego na os. Obrońców Pokoju. Balon „wyląduje” na Trynku w pobliżu lotniska. Ozdobi tam mały zieleniec przy ul. Hanki Sawickiej. Natomiast w przypadku miejsca dla czołgu MZUK ma trzy pomysły. – Mógłby stanąć w Łabędach – w okolicach Bumaru lub na Placu Niepodległości. Rozważamy też teren przy skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Andersa, w pobliżu jednostki wojskowej. Chcielibyśmy uwzględnić oczekiwania mieszkańców, dlatego na stronie internetowej www.mzuk.pl zamieściliśmy ankietę i zachęcamy do oddawania głosów na jedną z propozycji – mówi Iwona Kokowicz z Działu Zieleni MZUK. Głosowanie potrwa do końca lutego.
Militarny symbol będzie największą z kwiatowych konstrukcji, które dotychczas dekorowały Gliwice. Zanim zobaczymy go w pełnej krasie, konstrukcję wypełni 5 ton ziemi i ozdobi prawie 4000 kwiatów. Ustawienie i obsadzenie zaplanowano na drugą połowę maja. W tym roku, w sezonie wiosenno-letnim, w różnych punktach miasta staną aż 22 zielone aranżacje. Na ukwiecenie 1 m2 konstrukcji potrzeba średnio około 100 roślin. (bom)

Polecamy galerieZwiązek Subregionu Centralnego

Śląski Związek Gmin i Powiatów

Metropolia Silesia

Śląska Organizacja Turystyczna SekapMiejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480
Wydawca: Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Ul. Zwycięstwa 21, centrala tel. 32-231-30-41, faks: 32-231-27-25, www.gliwice.eu

Redaktor naczelny: Nina Drzewiecka, tel.: 32-239-11-38, e-mail: drzewiecka_n@um.gliwice.pl;

Informacje prasowe: Adam Sosnowski, Monika Foltyn, Magdalena Mickielewicz, Patryk Młynek, Katarzyna Kozub-Kulik tel. 32-238-54-80,  e-mail: redaktor@um.gliwice.pl

Ogłoszenia: Agata Grabowska, tel. 32-231-30-44, e-mail: ogloszenia@um.gliwice.pl

Administrator serwisu: Anna Proksa ,tel.: 32-239-12-85, e-mail: proksa_a@um.gliwice.pl

ZASADY PONOWNEGO WYKORZYSTANIA INFORMACJI

PinterestTab Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Miasto Gliwice.
FacebookTab
TwitterTab Tweety na temat @Miasto_Gliwice

InstagramTab