Aktualności | Futsaliści idą jak burza!

Futsaliści idą jak burza!

Opublikowane: 22.11.2021 / Sekcja: Miasto

W 12. kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast rozgromił Górnika Polkowice 11:1. Po trzy bramki w tym meczu zdobyli Mateusz Mrowiec i Dominik  Śmiałkowski. Po jednym trafieniu zaliczyli: Rafael Cadini, Tomasz Czech, Sebastian Szadurski, Dominik Wilk i Patrick Zatović.

Gliwiczanie byli faworytami tego meczu, ale grali na wyjeździe, więc nastawiano się na trudną przeprawę. Tymczasem już w 40. sekundzie Mateusz Mrowiec otworzył wynik tego spotkania.  W 3. minucie Hiram Celso za zagranie ręką przed polem karnym otrzymał czerwoną kartkę, co na chwilę przyhamowało Piasta, ale po drugim golu Mrowca gliwiczanie rozpoczęli festiwal bramkowy. Jeszcze przed przerwą drużyna z Areny strzeliła gospodarzom trzy gole, co praktycznie przesądzało o zwycięstwie podopiecznych Orlanda Duarta. Szkoleniowiec skorzystał więc z okazji i pozwolił młodym zawodnikom zagrać dłużej. Na parkiecie zameldowali się 18-letni Maciej Mazur i 16-latek, Jakub Janiszewski. Obaj spisali się bez zarzutu. Bohaterem ostatnich pięciu minut tego pojedynku był Andrej Baklanov. Łotysz w tym czasie zdobył 3 gole – ostatniego na trzy sekundy przed końcem spotkania.

Piast, wygrywając w Polkowicach, umocnił się w fotelu lidera. Gliwiczanie poprawili też bilans bramkowy i pod względem skuteczności są teraz trzecią drużyną Futsal Ekstraklasy. W następnej kolejce do Gliwic zawita drugi z beniaminków – AZS UG Gdańsk. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 28 listopada o godz. 18.00 w małej hali Areny Gliwice.