Aktualności | Festiwal Kultury Buddyjskiej

Festiwal Kultury Buddyjskiej

Fot. Materiały organizatora

Festiwal Kultury Buddyjskiej

Opublikowane: 30.03.2023 / Sekcja: Miasto 

Rusza Festiwal Kultury Buddyjskiej „Przestrzeń Umysłu” w Gliwicach. Wydarzenie rozpocznie się już dziś i potrwa do 7 kwietnia. Organizatorzy zapraszają na szereg tematycznych atrakcji.

Od 30 marca do 7 kwietnia w Gliwicach odbędzie się Festiwal Kultury Buddyjskiej „Przestrzeń Umysłu”. Dla zainteresowanych jest to okazja do zapoznania się z kulturą buddyzmu tybetańskiego, świętowania 50-lecia rozwoju buddyzmu Diamentowej Drogi w krajach Europy oraz 30-lecia funkcjonowania ośrodka buddyzmu Diamentowej Drogi w Gliwicach. 

Pierwsze z wydarzeń zaplanowanych w ramach „Przestrzeni Umysłu” odbędzie się już dziś. O godz. 18.00 w Ruinach Teatru Victoria otwarta zostanie wystawa „50-lecie buddyzmu Diamentowej Drogi na Zachodzie”, którą podziwiać będzie można aż do 7 kwietnia. Również dzisiaj uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu Michała Skuzy i Błażeja Skuzy. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

W kolejnych dniach atrakcji również nie zabraknie. W programie między innymi:

  • wykład i panel dyskusyjny na podstawie książki „Budda i miłość” w Stacji Artystycznej Rynek (piątek, 31 marca),
  • dni otwarte Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Diamentowej Drogi przy ul. Wolności 1A (sobota i niedziela, 1–2 kwietnia),
  • czytanie bajek dla dzieci i warsztaty plastyczne w Bibliotece Centralnej (wtorek, 4 kwietnia),
  • seanse w kinie AMOK – „Hannah. Nieznana Historia Buddyzmu” (środa, 5 kwietnia), „Wintertour” (czwartek, 6 kwietnia).

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna. Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie internetowej przestrzenumyslu.pl.
 

Plakat promujący festiwal