Emilia Korkus powalczy o mistrzostwo świata!

Dodano: 06.04.2021 / Sekcja:
Emilia Korkus fot. materiały Piasta Gliwice

6 kwietnia szpadzistka Piasta Gliwice Emilia Korkus wyleciała do  Kairu, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Szermierce. Gliwiczanka  będzie rywalizować w turnieju indywidualnym w kategorii kadet. Start zaplanowano na 10 kwietnia.  

Emilia jest wychowanką Muszkietera Gliwice. Dla 17-latki będą to pierwsze mistrzostwa świata w karierze. Wcześniej z dobrymi wynikami startowała w zawodach rangi Pucharu Świata. Podopieczna Piotra Markowicza to obecnie druga na liście rankingowej zawodniczka w Polsce w kategorii junior młodszy. Czy gliwiczanka ma szansę na medal?

To są mistrzostwa świata, gdzie startują najlepsze zawodniczki, ale uważam, że szansa na to, by powalczyć o medal, jest! Emilia jest dobrze przygotowana. Przed turniejem była na zgrupowaniu kadry narodowej, a w turniejach, w których walczyła w tym roku, regularnie stawała na podium. Wiele zależy od niej samej, ale też trzeba mieć trochę szczęścia przy losowaniu i rozstawieniu – ocenia Piotr Markowicz.

Turniej indywidualny odbędzie się 10 kwietnia. Walki można śledzić na na oficjalnym kanale You Tube (FIE Fencing Channel). Niestety, na tych mistrzostwach nie będzie turnieju drużynowego, w którym Polki byłyby faworytkami do medalu.

W najnowszej historii Piasta Gliwice nie brak medalistów mistrzostw świata. W 2014 roku na turnieju w Plovdiv brązowy medal wywalczyła Jagoda Zagała. W 2012 roku Sebastian Majgier sięgnął w Moskwie po srebro.  Trzymamy kciuki za Emilię Korkus!
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking