Aktualności | Dzieciaki w teatrze

Dzieciaki w teatrze

Opublikowane: 05.01.2011 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

W styczniowym repertuarze Gliwickiego Teatru Muzycznego znalazły się ZIMOWE PROPOZYCJE DLA NAJMŁODSZYCH.

  • 8 stycznia na scenie GTM przy Nowym Świecie zostanie zaprezentowany „Dziadek do orzechów”. Familijny spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00. Akcja baletu dzieje się w święta Bożego Narodzenia. Wtedy właśnie mała Klara otrzymuje od swego ojca chrzestnego dziwny prezent – figurkę dziadka do orzechów. Dziwi się, bo przecież zawsze dostawała jakieś piękne podarunki. Dziadek ujawnia jednak swoją niezwykłą naturę i świat wokół Klary staje magiczny: ożywają zabawki, a dziewczynka musi stoczyć bitwę z wielkimi myszami. „Dziadek do orzechów” to jeden z najsłynniejszych baletów Piotra Czajkowskiego. Na scenie GTM przedstawienie jest prezentowane w oryginalnej choreografii Zofii Rudnickiej, artystki Teatru Wielkiego w Warszawie. Spektakl będzie można zobaczyć w GTM również 10 lutego o godz. 9.30 i 12.00.
  • W czasie zimowych wakacji najmłodsi widzowie będą mogą obejrzeć dwie popularne baśnie muzyczne. 19 stycznia, aktorzy Gliwickiego Teatru Muzycznego zaprezentują „Skarby Złotej Kaczki” (godz. 10.00 i 17.30). To barwna i żywiołowa opowieść, która nawiązuje do motywów znanej warszawskiej legendy o Złotej Kaczce, żyjącej w podziemiach Starego Miasta. W nowej inscenizacji spektakl jeszcze bardziej niż dotychczas oczarowuje dzieci olśniewającymi dekoracjami i wesołymi melodiami.
    Tydzień później młodzi widzowie zobaczą „Pinokia”. Historia drewnianego pajacyka, który marzył o przemienieniu się w chłopca zostanie zaprezentowana 26 stycznia o godzinie 10.00. Przedstawienie powstało na kanwie znanej baśni Carla Collodiego. Twórcy sięgnęli po polską wersję musicalową, stworzoną przez Ryszarda Czubaszyńskiego i Włodzimierza Korcza. Wykorzystano w niej różne powieściowe wątki, które wzbogacono muzyką oraz piosenkami. Dzieci, które zajrzą do teatru, zobaczą na scenie m.in. magiczne sztuczki i teatralnego wieloryba, który połyka Pinokia. (bom)