Aktualności | Constract przerwał serię futsalowego Piasta

Constract przerwał serię futsalowego Piasta

Opublikowane: 30.05.2022 / Sekcja: Miasto

27 maja w wieczornym meczu kończącym sezon 2021/2022 w Futsal Ekstraklasie Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Constractem Lubawa 5:9. Imponująca seria 14 wygranych Piasta z rzędu została przerwana, ale wynik nie zmienił już miejsc obu drużyn w tabeli. Piast już 22 maja zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski, a lubawianie zakończyli ten sezon na 3 miejscu.

Zaczęło się bardzo obiecująco, bo już w 8. sek. Pegacha zagrał górną piłkę do Zatovicia, ten uderzył, ale jeszcze po drodze dotknął ją Kriezel i to jemu sędziowie zaliczył trafienie dla Piasta. Ledwie 30 sek. później było już 1:1. Po wybiciu piłki z autu Sendlewski uderzył na bramkę, tam Bruno jeszcze próbował pomóc Widuchowi, ale tak pechowo, że zaliczył... samobója. W 4. min po kontrataku Pedrino zagrał do Raszkowskiego, a ten na pełnym biegu uderzył i lubawianie objęli prowadzenie. Cieszyli się jednak z niego raptem kilkanaście sekund – Mrowiec pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. W 10. min do piłki dopadł Grubalski, dając Constractowi kolejnego gola. Minutę później Vini uderzył z całej siły w okienko i było już 3:3. W 16. min bramkarz Constractu wybił piłkę przez całe boisko, Widuch próbował ją złapać, ale nieskutecznie – ta trafiła pod nogi Raszkowskiego. Pierwszy strzał kapitan Piasta obronił, ale przy dobitce Pedrino nie miał już szans. Po tym golu o czas poprosił Orlando Duarte, by w mocnych słowach ocenić grę swojego zespołu. Na chwilę pomogło, bo w 18. min Mrowiec strzelił na 4:4. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część tego meczu.

Już w pierwszej akcji drugiej połowy gospodarze skonstruowali akcję, po której Sendlewski po raz kolejny wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Na tego gola jeszcze udało się odpowiedzieć – w 24. min Śmiałkowski wyrównał stan meczu. Potem jednak Konstruktorzy szybko przenieśli akcję w pole karne Piasta, wypracowując raz po raz prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W ostatniej minucie meczu po składnej akcji za sprawą Lucasa zdobyli 9 bramkę, pieczętując zasłużoną wygraną i dzięki temu w dobrych nastrojach odebrali z rąk prezesa Futsal Ekstraklasy brązowe medale Mistrzostw Polski. Gliwickim kibicom pozostaje z niecierpliwością czekać na nowy sezon i rewanż ze strony Piasta.