Aktualności | CHŁODNO w Cechowni

CHŁODNO w Cechowni

Fot. materiały organizatora

CHŁODNO w Cechowni

Opublikowane: 18.08.2022 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Rusza cykl #CechowniaFreshStage promujący nowe, intrygujące projekty artystyczne. Jako pierwszy zaprezentuje się duet CHŁODNO. To połączenie przestrzennych brzmień folkowych i subtelnej elektroniki. Przyjmijmy ich gorąco! 

Duet CHŁODNO to Julka i Szymon, dwójka przyjaciół ze Śląska, którzy grają razem od 2019 r.  W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym dźwiękiem jesieni. 

Na swoim koncie mają wydaną płytę EP. Samodzielnie zorganizowali trzy trasy koncertowe – w ponad 40 miastach. Zagrali koncerty na takich wydarzeniach, jak Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama, Juwenalia Krakowskie czy Yass Week Festival.
Chłodno zostało w 2022 roku twarzą kampanii firmy Martens „#toughertogether”. Rozpoczęli też współpracę z Rafałem Smoleniem. Chłodno zostało wybrane Zostali wybrani do projektu wschodzących artystów polskiej sceny muzycznej „My Name Is New” wytwórni Kayax.

Koncert odbędzie się w piątek, 19 sierpnia, w budynku Cechowni w Nowych Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 35a. Początek o godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wejściówki można pobrać na stronie internetowej cechownia-gliwice.pl.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Nowa Cechownia. (mf)