Aktualności | Biegowa sobota w lesie Komunalnym

Biegowa sobota w lesie Komunalnym

Biegowa sobota w lesie Komunalnym

Opublikowane: 30.05.2022 / Sekcja: Miasto 

Za nami kolejny bieg Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Cykl sportowych imprez promuje zdrowy tryb życia i zachęca do aktywności fizycznej. Skutecznie – frekwencja podczas ostatniego biegu dopisała. W wydarzeniu wziął udział prezydent Gliwic Adam Neumann.

W minioną sobotę, 28 maja, w lesie Komunalnym przy ul. Chorzowskiej roiło się od biegaczy i osób spacerujących z kijkami do nordic walking. Kilkaset osób wzięło udział w piątym tegorocznym biegu Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, który odbył się pod hasłem „Daj się sprowokować do walki z lenistwem!”. Był to już 101 bieg prowokacyjny.
Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa to wielkie święto biegania, ale przede wszystkim doskonały sposób na poprawę kondycji i złapanie sportowego bakcyla. Można też sprawdzić swoją kondycję – uczestnicy mierzą się w konkurencjach biegowych i spacerowych na różnych dystansach. Najważniejsza jest jednak dobra atmosfera, która zawsze towarzyszy biegowej prowokacji.

To wspaniała zabawa dla każdego i w każdym wieku, przede wszystkim ze względu na możliwość wyboru najodpowiedniejszej dla siebie formy aktywności oraz dystansu. Duża część zawodników, tak jak i w naszym przypadku, zdecydowała się na rodzinne uczestnictwo, co poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z aktywności fizycznej, daje też możliwość wspólnego spędzenia czasu, rozmowy. Nie zabrakło chęci, dobrych humorów i pogody, a o resztę zatroszczyli się organizatorzy wydarzenia. Wielkie brawa dla nich! Doskonała atmosfera zachęca do uczestnictwa w kolejnych odsłonach Prowokacji Biegowej – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.

Kolejne biegi zaplanowano na: 25 czerwca, 30 lipca, 20 sierpnia, 24 września, 22 października, 26 listopada i 10 grudnia.
Organizatorem Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej jest Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice działający przy Stowarzyszeniu Rozwoju Czechowic w Gliwicach. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.gppb.eu. (mf)

 

prezydent podczas zawodów uczestnicy biegu biegacze podczas zawodów