Aktualności | Bieg Goara

Bieg Goara

Bieg Goara

Opublikowane: 09.05.2022 / Sekcja: Miasto 

W sobotę, 14 maja, w Lesie Komunalnym przy ul. Chorzowskiej odbędzie się V jubileuszowy Bieg Charytatywny im. św. Goara. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.

Będzie okazja, by zmierzyć się w biegu na 10 km, biegu z wózkiem na ponad 3 km oraz marszu z kijkami na dystansie 6,6 km. Nie zabraknie konkurencji biegowych również dla dzieci. Każdy z uczestników za swój wyczyn otrzyma medal z limitowanej serii. Konkurencjom sprawnościowym będzie towarzyszyć festyn rodzinny z atrakcjami, m.in. grami i zabawami dla dzieci. Bieg jest charytatywny – obowiązują zapisy i wpisowe.

Co prawda lista startowa jest już zamknięta, ale kibicować może każdy. Zebrane tego dnia pieniądze zostaną przeznaczone na ścieżkę sensoryczną, która łagodzi i niweluje dysfunkcje przetwarzania informacji przez mózg. Miejsce zbiórki: za stadionem GKS Piast przy ul. Leśnej (duża polana w okolicach ulicy Leśnej). Organizatorami wydarzenia są Rada Rodziców i Gliwickie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne. Więcej informacji na temat imprezy oraz link do zapisów można znaleźć na stronie www.gcer.pl. (mf)