Aktualności | Bezpieczne wakacje w Gliwicach – startuje sezon kąpielowy

Bezpieczne wakacje w Gliwicach – startuje sezon kąpielowy

Fot. Mosquidron/UM Gliwice

Bezpieczne wakacje w Gliwicach – startuje sezon kąpielowy

Opublikowane: 09.06.2023 / Sekcja: Miasto 

Rusza sezon kąpielowy na popularnych „Czeszkach”. Szykujcie się zwłaszcza na nadchodzący weekend! W sobotę 10 czerwca nad jeziorem czechowickim odbędzie się inaugurujący piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz akcją przypominającą, jak rozważnie zachowywać się nad wodą.  

Zbliża się lato, kończy się rok szkolny, przed nami czas urlopów i wypoczynku. Sezon kąpielowy rozpocznie się już 10 czerwca. Z tej okazji Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach organizuje na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice piknik rodzinny. Z przygotowanych licznych atrakcji będzie można korzystać od godz. 13.00 do 16.00. 

Bezpieczeństwo najważniejsze! 

Podczas wypoczynku nad wodą najgroźniejsza jest brawura oraz brak pokory i świadomości zagrożenia. Dlatego, w trosce o spokojne wakacje i bezpieczny wypoczynek nad wodą, podczas  pikniku zorganizowana zostanie akcja „Bezpieczne wakacje w Gliwicach”. Pierwszy blok potrwa od godz. 13.00 do 14.00 i będzie poświęcony pierwszej pomocy przedmedycznej (m.in. jej wzywaniu, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywaniu ran). W drugim bloku (od godz. 14.00 do 15.00) chętni zaznajomią się ze sprzętem ratowniczym, a w trzecim, który potrwa od godz. 15.00 do 16.00, zaplanowano zajęcia w wodzie. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, jak bezpiecznie zachować się nad wodą, będą też doskonalić techniki i sposoby pływania, m.in. z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego.

Moc atrakcji 

Podczas rodzinnego pikniku zaplanowano też pokazy zawodników klubu GUKS Carbo Boks oraz „SKS Muszkieter”. Na terenie OW Czechowice stanie też stoisko schroniska dla zwierząt, przy którym będzie można bliżej poznać przesympatyczne czworonogi szukające domu. Dodatkowo będzie okazja, by zapoznać się z działalnością strażaków z OSP Gliwice-Brzezinka, a także zajrzeć na stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej, która jak zawsze przygotowała ciekawe atrakcje. Nie zabraknie zagadek i konkursów z nagrodami. Głównym partnerem wydarzenia jest Miasto Gliwice.

Gliwickie jezioro w Czechowicach to idealne miejsce na krótki i nieco dłuższy wypoczynek. Przy ul. Ziemięcickiej mamy do dyspozycji całoroczne, zielone i wielofunkcyjne miejsce wypoczynku i rekreacji, w którym w sezonie letnim można opalać się i pływać, korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego z kajakami i rowerami wodnymi, wynająć domki kempingowe czy zamieszkać na polu namiotowym. Jest też boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, rampa dla rolkarzy, punkty gastronomiczne, park linowy oraz miejsce do grillowania. Każdego roku w sezonie letnim z OW Czechowice korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób. Miejsce to jest również chętnie odwiedzane poza sezonem – uwielbiają je spacerowicze i miłośnicy morsowania.

W sezonie letnim każdego dnia  kąpielisko jest strzeżone  przez ratowników – do końca czerwca w godz. od 10.00 do 18.00, w lipcu w godz. od 10.00 do 20.00, a od 1 sierpnia do 3 września w godz. od 10.00 do 18.00.
Warto wiedzieć, że w OW Czechowice respektowana jest Gliwicka Karta Mieszkańca, która uprawnia gliwiczan do korzystania ze zniżek, m.in. za bilet wstępu. Więcej informacji na temat funkcjonowania ośrodka w Czechowicach można znaleźć na stronie internetowej mzuk.gliwice.pl. (mf)

 

ludzie na rowerach wodnych ratownik w kajaku plakat plakat2