Aktualności | Będzie nowy plac zabaw. Są już rośliny

Będzie nowy plac zabaw. Są już rośliny

Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Będzie nowy plac zabaw. Są już rośliny

Opublikowane: 10.07.2024 / Sekcja: Miasto 

Skwer Bottrop między Siemińskiego i Młyńską i przechodzi metamorfozę. Prace ruszyły w czerwcu, a już widoczne są spore zmiany. Miasto uporządkowało zieleń i nasadziło 400 nowych roślin, które ozdobią przestrzeń przy modernizowanym i powiększanym placu zabaw. 

Na skwerze pojawiły się żurawki (110 sztuk), 80 jeżówek, 60 tawuł japońskich „Golden Princess”, 55 liliowców, proso rózgowate (80 sztuk) i rozchodnik okazały (40 sztuk). 

Urządzeń zabawowych przybywa z każdym dniem!
Już niedługo dzieci będą miały sporo uciechy. Modernizowany od czerwca plac zabaw ma już zainstalowane pierwsze z osiemnastu urządzeń. Do dyspozycji małych gliwiczan będzie zestaw zabawowy przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, drugi – dla młodszych dzieci, huśtawka typu „mama i dziecko”, stolik z krzesełkami, piaskownica, zestaw zabawowy dla dzieci starszych, huśtawka z dwoma siedziskami oraz bocianim gniazdem, dwie trampoliny, huśtawka warkocz, urządzenia muzyczne (gitara, bębenki, ksylofon), urządzenie manipulacyjne kółko i krzyżyk, tablica do rysowania oraz urządzenia typu: samochód i bujaki na sprężynie. Teren zostanie wyłożony bezpieczną nawierzchnią. Dodatkowo, renowacji poddano ławki i kosze na śmieci. Inwestycja została dofinansowana przez PFRON (niemal 540 tys. zł). (mf)
 

kwiaty rośliny na skwerze Bottorp owady na kwiatach urządzenia na placu zabaw urządzenia na placu zabaw