Bądź bezpieczny w wakacje!

Uaktualniono: 12.08.2019 / Sekcja: / pdf
kąpielisko Czechowice fot. A. Witwicki / archiwum UM w Gliwicach

Trwa akcja „Bezpieczne Wakacje 2019”. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego przeprowadzają kontrole ośrodków, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Przypominają także najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Dla jednych brzmią jak frazesy, ale nic bardziej mylnego! Powszechnie znane zasady bezpieczeństwa warto powtarzać – do wypadków dochodzi często z powodu lekkomyślności. Dlatego służby przypominają, by korzystając z uroków kąpielisk, jezior i morza, nigdy nie kąpać się w miejscach niedozwolonych i nie skakać na główkę do wody o nieznanym dnie.

Przed wyjściem w góry trzeba zawsze sprawdzić prognozę pogody, wziąć telefon, apteczkę, ciepłe ubranie, jedzenie i napoje. Nigdy nie wolno schodzić z wyznaczonych szlaków. Trzeba także zachować rozwagę i umiar podczas przebywania na słońcu, chronić skórę i oczy. A w trakcie wycieczek rowerowych pamiętać o kasku.

Przestrzeganie podstawowych zasad może uchronić przed wypadkiem, a przecież wszystkim zależy, by z wakacji przywieźć tylko dobre wspomnienia.

bezpieczne wakacje

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking