We wtorek kierowcy pojadą za darmo

Uaktualniono: 19.02.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. A. Witwicki / UM Gliwice

20 lutego, ze względu na złą jakość powietrza prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, zostaje wprowadzona bezpłatna komunikacja zbiorowa dla kierowców.

Osoby, które będą chciały skorzystać z darmowego przejazdu, muszą mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny. Nie trzeba być właścicielem pojazdu. Kierowca może zabrać ze sobą jedną osobę towarzyszącą.

Bezpłatna komunikacja dla kierowców będzie 20 lutego obowiązywać we wszystkich pociągach Kolei Śląskich z wyłączeniem relacji Chałupki–Bohumin i Żywiec–Zakopane, autobusach i innych pojazdach KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy, od godz. 00.01 do 24.00.

Na terenie Gliwic jakość powietrza zgodnie z prognozami będzie dostateczna, jednak zaleca się powstrzymać od aktywności fizycznej i przebywania na zewnątrz. Wrażliwe na zanieczyszczenia są szczególnie osoby starsze i cierpiące na choroby serca oraz dzieci i kobiety w ciąży.

Przypomina się także, że w czasie tak zwanych dni smogowych obiązuje zakaz palenia w kominkach, jeżeli nie są one jedynymi źródłami ogrzewania.

Prognozy jakości powietrza dla województwa śląskiego można śledzić TUTAJ. Pomary ze stacji przy ul. Mewy są aktualizowane i publikowane TUTAJ.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking