Harcerski Start w Gliwicach. Jak było?

Dodano: 28.09.2016 / Sekcja: / drukuj / pdf

Jak co roku, 24 września odbył się Harcerski Start Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – jedna z najciekawszych harcerskich imprez w Gliwicach.

Od południa do wieczora, trwała wspólna zabawa harcerzy z różnych grup wiekowych. Zuchy, harcerze i wędrownicy, wspólnie spędzali czas i świętowali rozpoczęcie nowego roku harcerskiego. Dzień zaczął się grą miejską, podczas której, uczestnicy mieli okazję wcielić się w rolę m.in. detektywów zdobywających wiedzę o naszym mieście i o legendach z nim związanych. Podczas gry zwiedzano Zamek Piastowski, Miejską Bibliotekę Publiczną, czy Willę Caro. Harcerze Starsi mogli dodatkowo liczyć na oprowadzenie po mieście wraz z przewodnikiem ze stowarzyszenia “Gliwickie Metamorfozy”.

Potem odbył się uroczysty Apel hufca, a ostatnim punktem harcerskiego startu był pełen atrakcji piknik w parku Chopina. Zabawa miała charakter otwarty, dołączyć mógł każdy.

Najmłodsi chętnie tworzyli małe zwierzątka z filcu oraz kolorowe koszulki maczając je w barwnikach. Trochę starsi próbowali swoich sił we wspólnym rysowaniu komiksów z Michałem Kulaskiem – najsławniejszym harcerskim rysownikiem komiksowym. Pojawiła się też nauka żonglowania dla osób w wieku od 3 do 99 lat. Była to tylko część atrakcji jaką zafundował w tym roku Hufiec swoim podopiecznym. – Najmocniejszym punktem okazał się piknik. Dzieci niezrzeszone, wraz ze swoimi rodzicami, mogły przyjść i wspólnie się z nami pobawić. Szczególnie podobało mi się robienie koszulek. Cieszę się, że dzięki wielu atrakcjom, być może uda się zachęcić jak najwięcej osób do wstąpienia w szeregi harcerstwa – mówiła dh. Barbara Kosmalska, uczestniczka startu.

Więcej informacji o Hufcu można znaleźć na stronie internetowej: www.gliwice.zhp.pl.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking