Aktualności | Zespołowość zawsze w cenie!

Zespołowość zawsze w cenie!

Opublikowane: 27.02.2017 / Sekcja: Miasto  Sport

Bez dwóch podstawowych zawodników w składzie GTK Gliwice zdołało wygrać w Krakowie 81:73. Koszykarze AZS AGH przez większą część spotkania deptali gliwiczanom po piętach, ale kluczowa okazała się końcówka spotkania. Lepiej zagrali gliwiczanie!

Z różnym skutkiem wychodzą w tym sezonie wyjazdowe spotkania drużynie z Gliwic. W Tychach zakończyło się fenomenalnym zwycięstwem z GKS-em i sympatycy gliwickiej koszykówki zastanawiali się, czy taki sam wynik uda się osiągnąć w Krakowie. Zadanie do łatwych nie należało, bo po pierwsze w GTK nie mogli zagrać: Michał Jędrzejewski

i Dominik Rutkowski (obaj występowali w barwach macierzystego klubu WKK Wrocław w trakcie finałów mistrzostw Polski do lat 20 – zdobyli tytuł wicemistrzowski), a po drugie AZS AGH w środku tygodnia rozegrał zaległy mecz z Notecią Inowrocław i zasygnalizował w nim wysoką formę.

Początek spotkania należał jednak zdecydowanie do podopiecznych Pawła Turkiewicza. GTK w prosty sposób, kilkoma podaniami dostarczało piłkę pod kosz, a tam spustoszenie siali Łukasz Ratajczak i Marcin Salamonik. Gra wyrównała się dopiero pod koniec drugiej kwarty.

Po przerwie zrobiło się nerwowo. Gliwiczanie musieli podkręcić tempo, aby odskoczyć rywalowi i zwiększyć przewagę. Udało się, a to zawsze przekłada się na spokój i większy komfort gry. Ostatecznie GTK wygrało 81:73, dzięki czemu utrzymało 4. miejsce w ligowej tabeli. Cenne zwycięstwo udało się odnieść gościom przede wszystkim dzięki zespołowej grze.

AZS AGH Kraków - GTK Gliwice 73:81 (16:18, 22:22, 12:19, 23:22)

AZS AGH: Szumełda-Krzycki 10, Wróbel 13 (2x3), Borówka, Wasyl 2, Maj 5 (1x3) - Krawczyk 16 (3x3), Kalinowski 12, Włodarczyk 10 (2x3), Podworski 5, Koperski. Trener Wojciech BYCHAWSKI.

GTK: Filipiak 6, Dziemba 15 (2x3), Radwański, Salamonik 16 (2x3), Ratajczak 11 - Pieloch 18 (4x3), Zmarlak 12 (2x3), Podulka 3. Trener Paweł TURKIEWICZ.

Już w najbliższą środę zespół Pawła Turkiewicza zmierzy się u siebie z Biofarmem Basket Poznań. Początek meczu o godz. 18.00.