Kolejne takie miejsce w Gliwicach. Rusza budowa!

Dodano: 28.03.2017 / Sekcja:

Lada dzień rozpocznie się budowa drugiego w naszym mieście wybiegu dla psów. Nowe miejsce do zabawy z czworonogami zyskają mieszkańcy osiedla Obrońców Pokoju.

Ogrodzony plac o powierzchni 1200 m2 wyposażony zostanie w sześć urządzeń do zabawy i tresury (równoważnia, pochylnia dwustronna, obręcze do skoków, płotki do przeskoków, słupki do slalomu, równoważnia ruchoma). Przy obu wejściach na plac znajdą się ławki i kosze na śmieci, kosze na psie odchody oraz „psi pisuar”. – Takie urządzenia zamontowaliśmy na wybiegu dla psów na os. Kopernika (na skrzyżowaniu ulic Perseusza i Gwiazdy Polarnej – przyp. red.). Zdały egzamin więc pojawią się także w tej lokalizacji – tłumaczy Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, który realizuje inwestycję.

/Tak wygląd oddany w grudniu 2014 r. wybieg dla psów na os. Kopernika w Gliwicach - fot. MZUK Gliwice/

Przy obu wejściach na teren wybiegu dla psów wydzielone zostaną strefy bezpieczeństwa, dzięki którym czworonogi przebywające na terenie wybiegu nie będą mogły wyjść poza jego teren.  Na spacer z psem pierwsi mieszkańcy wybiorą się już w maju tego roku.

Zdjęcia: MZUK Gliwice

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking