Pomaszeruj dla zdrowia!

Dodano: 21.02.2017 / Sekcja:
nordic

fot. UM Gliwice

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego zaprasza do wspólnego marszu z kijkami w każdy wtorek. Organizatorzy przekonują, że Nordic Walking to samo zdrowie!

Nordic Walking to dyscyplina, która staje się coraz bardziej popularna. Jej entuzjaści przekonują, że w trakcie marszu uaktywnia się 90% mięśni całego naszego ciała. Dla porównania, podczas pływania pracuje 65%, a w czasie joggingu 60% mięśni.

Marsz z kijkami jest też bardzo efektywny. W ciągu godziny można spalić nawet 400kcal, a podczas zwykłego chodu w tym samym czasie jedynie 280kcal. Ponadto nasz organizm jest lepiej dotleniony, poprawia się też sprawność układu krążenia i zmniejsza się ryzyko zawału.

Specjaliści podkreślają, że jest to sport, który może być uprawiany przez wszystkich. Zainteresowani wzięciem udziału w wydarzeniu powinni stawić się przed budynkiem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego przy ul. Chudoby 10 we wtorek (21 lutego) o godzinie 11.00. Wspólne marsze będą powtarzane co tydzień. Treningi są bezpłatne. (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking