Czekając na Gwiazdkę

Dodano: 16.12.2016 / Sekcja:

Warsztaty kulinarne, pokazy akrobatyki, widowisko Teatru Płomieni i oczywiście koncerty. Taki będzie trzeci – finałowy – weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gliwicach. To także ostatni dzwonek, żeby kupić fantastyczne świąteczne prezenty.


fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Nie może was zabraknąć na Rynku!


fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku odwiedził nas już Święty Mikołaj, były też warsztaty i koncerty: folkowe, jazzowe, a nawet gospelowy. Od Świąt dzieli nas już tylko jeden weekend, dlatego nie zwalniamy tempa.


fot. Z. Daniec / UM Gliwice

W sobotę (17 grudnia) zaplanowane są warsztaty kulinarne ze znanym z programu „Top Chef” Adrianem Feliksem i pokazy akrobatyki wykonaniu Acro Teamu Silesia. Wieczorem wystąpi folkrockowy zespół Giflof.


fot. Z. Daniec / UM Gliwice

W niedzielę (18 grudnia) ponownie odbędą się warsztaty kulinarne z Adrianem Feliksem, a zespół Hanuta zaprezentuje widowisko multimedialne „Fabryka zabawek”. Bardzo spektakularnie zapowiada się też występ Teatru Płomieni. O godz. 18.15 władzom miejskim i przedstawicielom duchowieństwa zostanie uroczyście przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Na zakończenie pełnego atrakcji weekendu, o godz. 19.00, zaplanowano koncert kolęd i pastorałek „Byle do Betlejem”. Zaśpiewają Anna Guzik i Robert Kudelski, aktorzy teatralni i filmowi.


fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku potrwa do 23 grudnia. Stoiska kupieckie są czynne przez cały tydzień między godz. 12.00 a 18.00. Weekendowe atrakcje rozpoczynają się o godz. 16.00. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gliwice. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking