Aktualności | „Olimpijczyk” zdał egzamin. Zawodnicy także!

„Olimpijczyk” zdał egzamin. Zawodnicy także!

Opublikowane: 17.11.2015 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Sport

Za nami trzy dni pełne sportowych emocji na wysokim poziomie. W krytej pływalni „Olimpijczyk” odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Impreza się udała. Padło wiele nowych rekordów…

Do Gliwic przyjechało ponad pół tysiąca zawodników z całego kraju, a nasz Olimpijczyk po raz kolejny okazał się doskonałym miejscem do organizacji imprezy tego typu.

W piątek (13 listopada) odbyło się rozpoczęcie zawodów z udziałem przedstawicieli Polskiego Związku Pływackiego oraz gliwickiego samorządu i dyrekcji Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Po części oficjalnej – rozpoczęła się rywalizacja.

Podczas trzydniowych Mistrzostw pływacy ustanowili aż 74 nowe rekordy Polski, w tym 62 indywidualne i 12 sztafetowych.

W klasyfikacji medalowej zdecydowanie zwyciężyła drużyna Warsaw Masters Team, zdobywając łącznie 92 medale (45 złotych, 31 srebrnych i 16 brązowych). Drugie miejsce zajęli pływacy UTW Masters Zgierz z liczbą 77 medali, a trzecie zawodnicy Weterana Zabrze, którzy wywalczyli 38 krążków.

Fantastycznie zaprezentował się również Stanisław Krokoszyński, zawodnik  Masters Wisła Kraków, urodzony w 1930 roku. Zdobył siedem złotych medali i pobił pięć rekordów Polski - osiągając tym samych liczbę 100 rekordów Polski w ogólnym dorobku!

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie megatiming.pl.

Zdjęcia: Michał Biel