Znasz historię? Sprawdź się w kwizie!

Uaktualniono: 31.05.2019 / Sekcja: / pdf
quiz baner

W najbliższy weekend rozpoczynamy gliwickie obchody Święta Wolności i Solidarności.  W programie m.in. warsztaty artystyczne, projekcja filmu „Człowiek z żelaza” oraz interaktywny kwiz historyczny. Zapraszamy, czekają atrakcyjne nagrody!

1 i 2 czerwca w parku Chopina zaplanowano mnóstwo atrakcji nawiązujących do 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów po II wojnie światowej. Będą warsztaty teatralne i artystyczne, a 2 czerwca o godz. 20.00 rozpocznie się plenerowa projekcja kultowego filmu Andrzeja Wajdy – „Człowiek z żelaza”. Pokażemy także wystawę plakatów wyborczych z  1989 roku.

2 czerwca o godz. 17.00 rozpocznie się interaktywny kwiz historyczny. Zostanie przeprowadzony w nowoczesnej formule quizspotter, która umożliwia obserwowanie pytań oraz rankingu uczestników na dużym ekranie, przy udziale zgromadzonej w miejscu imprezy publiczności. Uczestnicy będą odwiadać na pytania indywidualnie, przy użyciu tabletu. Na najlepszych czekają nagrody!

W quizie samodzielnie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby niepełnoletnie, powyżej 13. roku życia, mogą wziąć udział w kwizie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona - w zabawie może wziąć udział 50 osób.  Zapisy prowadzone będą w miejscu imprezy, 2 czerwca od godz. 13.00, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy regulamin kwizu jest dostępny TUTAJ.

4 czerwca, 30 lat po tym, jak Polacy po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wybrali swoich przedstawicieli, o godz. 12.00 na Rynku odśpiewamy hymn państwowy. Z okazji ważnej rocznicy uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego poczęstują gliwiczan pysznymi pierogami. Będzie ich można spotkać w pobliżu szkolnego baru sałatkowego U króla Stasia przy ul. Dolnych Wałów 35. Pierogów będzie dokładnie 1 989.

Muzeum w Gliwicach uruchomiło nowy portal internetowy www.opozycja.muzeum.gliwice.pl. Strona jest poświęcona gliwickiej opozycji – znajdują się tam relacje uczestników oporu społecznego, fotografie i dokumenty. Publikowane treści są konsultowane z Oddziałowym Biurem Badań Historycznych IPN w Katowicach i Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uruchomieniu portalu towarzyszy plenerowa wystawa „Już zachodzi czerwone słoneczko”, którą w czerwcu będzie można oglądać na Rynku. Planowane są także spotkania edukacyjne w muzeum. Szczegóły są dostępne na stronie www.muzeum.gliwice.pl.

 

plakat, święto wolności i solidarności

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking