Złap zajawkę na hip-hop

Uaktualniono: 10.02.2020 / Sekcja: / pdf
mężczyzna siedzi na schodach Grubson (fot. materiały promocyjne)

Koncerty, sety DJ-skie, pokazy breakdance’u, warsztaty graffiti – 24 i 25 kwietnia w naszym mieście odbędzie się wielkie hip-hopowe wydarzenie: Glivitune Festival. Będzie z nami Fokus, Rahim, Tede, Abradab i wielu innych. Miejscówka: Arena Gliwice!

W Gliwicach kultury hip-hopowej nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba – od lat 90. jest wpisana w śląskie DNA. Rzut beretem od naszego miasta, w Katowicach, narywały legendarne składy Kaliber44 i Paktofonika. Fokus i Rahim oraz Abradab wystąpią na Glivitune Festival 24 kwietnia. Kto jeszcze złapie za mikrofon? Tymek, Malik Montana, KaeN, Tede, Kali, Wac Toja, Z.B.U.K.U., Fejzjestm, Małach i Rufuz. A 25 kwietnia oliwy do koncertowego ognia doleją: Żabson, Grubson, Smolasty, Sarius, Kali, Bedoes, Solar i Białas.

Skład wykonawców dwudniowego festiwalu w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) jest naprawdę mocny! Muzyka w hip-hopie gra pierwsze skrzypce, ale cała miejska kultura hip-hopowa jest oczywiście dużo bardziej różnorodna. Grafficiarze, breakdancerzy, freestylujący MC, DJ-e i oczywiście niesamowita publiczność – wszyscy oni tworzyli i tworzą polskie środowisko hip-hopowe. To dla nich i o nich będzie ta impreza.

Poza koncertami na uczestników festiwalu czekają warsztaty – DJ-skie, taneczne, grafficiarskie – a także bardzo ciekawa wystawa, które przyjedzie do Gliwic z Muzeum Śląskiego. Zobaczymy na niej historię śląskiego hip-hopu – od 1993 do 2003 roku. W Arenie Gliwice zaplanowano też dużą strefę targową. Karnety i bilety jednodniowe na Glivitune Festival są dostępne na stronach eventim.pl i ebilet.pl. (mm)

chłopak we wzorzystej kurtce
Bedoes (fot. materiały organizatora)
chłopak siedzi na tle żurawia
Solar (fot. P. Pytel)
Białas i Lanek
Białas i Lanek (fot. materiały promocyjne)
dwóch mężczyzn na kanapie
Kali (fot. materiały promocyjne)
chłopak w kolorowej kurtce
Smolasty (fot. materiały promocyjne)
chłopak we wzorzystej kurtce Bedoes (fot. materiały organizatora)
chłopak siedzi na tle żurawia Solar (fot. P. Pytel)
Białas i Lanek Białas i Lanek (fot. materiały promocyjne)
dwóch mężczyzn na kanapie Kali (fot. materiały promocyjne)
chłopak w kolorowej kurtce Smolasty (fot. materiały promocyjne)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking