Zapraszamy na Jarmark!

Dodano: 06.12.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. UM Gliwice

6 grudnia rozpoczyna się świąteczny jarmark na gliwickim Rynku. Aż do 23 grudnia, między godz. 12.00 a 18.00, w drewnianych domkach będzie można kupić choinkowe ozdoby, biżuterię, ceramikę, a nawet antyki. Nie zabraknie też grzanego wina i innych smakołyków – pierników, miodów, serów i wędlin. W trzy grudniowe weekendy zaplanowano też specjalne atrakcje – koncerty, spektakle, wiedeńską karuzelę, a nawet wizytę św. Mikołaja. Miasto Gliwice zaprasza!

6, 7 i 8 grudnia, godz. 16.00–19.00

Na Mikołajkowym Rynku stanie piękna, wiedeńska karuzela, na której będzie można jeździć od czwartku do soboty. 6 grudnia dzieci będą wypatrywać Świętego Mikołaja i wielkich maskotek – Świnki Peppy i Myszki Miki. Będą też pokazy tańca, świąteczne konkursy i quizy. W specjalnym gwiazdkowym koncercie wystąpią artyści związani ze Studiem Buffo – Artur Chamski, Jerzy Grzechnik i Maria Tyszkiewicz. 7 grudnia rozgrzejemy się podczas pokazu tańca irlandzkiego, zaczaruje nas iluzjonista. Zaplanowano także widowisko skrzypcowe. 8 grudnia czekają nas bardzo energetyczne koncerty – folkowy pazur pokaże góralska kapela Beskid, a w świątecznym rytmie gospel zaśpiewa grupa Tree of Sounds.

 

15 i 16 grudnia, godz. 15.00–19.00

Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4–5) zaprasza na artystyczne warsztaty cyrkowe. Cała rodziną będzie można wziąć udział w zajęciach, podczas których nauczymy się żonglować, modelować baloniki i chodzić na szczudłach.

 

22 i 23 grudnia, godz. 16.00–19.00

W ostatni weekend jarmarku na Muzycznym Rynku nie zabraknie atrakcji. 22 grudnia zaplanowano bajkowy spektakl „Królowa śniegu”, świąteczne pokazy i warsztaty oraz koncert kolęd z zespołem +Machine. 23 grudnia dzieci będą się świetnie bawić, biorąc udział w interaktywnym widowisku „Tańczące elfy”. Na scenie wystąpi Natalia Podwin, obdarzona mocnym głosem wokalistka znana z występów w programie „The Voice of Poland”. O godz. 18.20 nastąpi także przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest przynoszony do Polski przez harcerzy i przypomina chrześcijanom o radosnej nowinie Bożego Narodzenia. Na godz. 19.00 zaplanowano gwiazdkowy koncert zespołu Loka.

 

6 stycznia

Tradycyjny Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Gliwic w święto Objawienia Pańskiego. Na powitanie Dzieciątka ruszą trzy kolorowe grupy – żółta, czerwona i niebieska. Wszyscy uczestnicy Orszaku złożą hołd Jezusowi i Świętej Rodzinie przy stajence na gliwickim Rynku. (mm)

Maria Tyszkiewicz (fot. M. Zawada)
Jerzy Grzechnik
Artur Chamski
„Królowa śniegu”
Loka
Natalia Podwin
fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking