Aktualności | Wyszukane formy – wystawa prac Katarzyny Handzlik-Bąk

Wyszukane formy – wystawa prac Katarzyny Handzlik-Bąk

Wyszukane formy – wystawa prac Katarzyny Handzlik-Bąk

Opublikowane: 25.05.2022 / Sekcja: Kultura 

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac Katarzyny Handzlik-Bąk „Wyszukane formy”, która prezentowana jest do 10 czerwca 2022 r. w sali wystawowo-konferencyjnej Biblioteki Centralnej (ul. Kościuszki 17). Wystawa obejmuje wybrane prace z dwóch niezależnych cykli: „Odpady/Smak naszych Czasów” i „Mirostowice – artefakty subiektywne / artefakty obiektywne z cyklu 9”, pod wspólnym tytułem.

Cykle te w odmienny sposób pokazują jak nadać przedmiotom drugie życie w przestrzeni Sztuki. „Mirostowice – artefakty subiektywne / artefakty obiektywne z cyklu 9” odnosi się do sytuacji Mirostowickich Zakładów Ceramicznych, które od prawie 25 lat pochłania las. Przyroda zawłaszcza starą fabrykę, zacierając ślady dawno minionej świetności. W nierównej walce las pochłania hale, piece, młyny, większe i mniejsze porzucone elementy.

„Odpady/Smak naszych Czasów” – w tym cyklu odnajdziemy znajdujemy prace Katarzyny Handzlik skupione wokół asamblażu i ready mades, do których szczególnie pasuje literackie pojęcie metafory. Katarzyna jest poetką form przestrzennych, lubującą się w  wieloznaczeniowości. (materiały organizatora)