Weekend w Gliwicach: 8–10 października

Dodano: 11.10.2021 / Sekcja:
w galerii Kaczyniec Kulturalnie (fot. Z. Daniec / UM Gliwice)

Festiwal sztuk wizualnych Kaczyniec Kulturalnie, koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, premiera „Kartoteki” w reż. P. Szkotaka – miniony weekend w Gliwicach obfitował w wydarzenia kulturalne.

  • Do soboty 9 października w kilku lokalizacjach w naszym mieście odbywała się impreza artystyczna Kaczyniec Kulturalnie. Wydarzenie obfitowało w wernisaże – plastycy zaprosili na wystawy między innymi do Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych i galerii Art.-Studio.
  • Festiwal PalmJazz grał w Centrum Kultury Jazovia. W ten weekend publiczność słuchała aż pięciu koncertów. W Gliwicach wystąpili: Dave Douglas Solo, Jose Luis Gutierrez Iberjazz Trio, Trygve Seim & Frode Haltli, Nils Petter Molvaer i Wacław Zimpel.
  • Sobota 9 października była VII Nocą Bibliotek. Gliwiccy bibliotekarze zorganizowali ciekawe warsztaty w Centrum Handlowym Forum.
  • W kościele pw. Wszystkich Świętych w sobotę odbył się kolejny koncert w ramach XXII Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego. Publiczności zaprezentował się zespół Triplum i organista Michał Białko.
  • Świetny koncert dała też Gliwicka Orkiestra Kameralna na Scenie Bojków. W „Mistrzowskich Interpretacjach” instrumentalistom z Gliwic towarzyszył pianista Piotr Sałajczyk, dyrygował Piotr Tomasiewicz. Nasza orkiestra świętowała dwudziestolecie działalności scenicznej.
  • W weekend odbyły się także obchody setnej rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza. Głównym punktem gliwickiego programu była premiera „Kartoteki” w reż. P. Szkotaka w Teatrze Miejskim w Gliwicach. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking