W tropikalnej scenerii

Uaktualniono: 12.03.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Alberto Nosé (fot. materiały promocyjne), Palmiarnia (fot. A. Skwarek)

Pięć pawilonów, tysiące roślin, egzotyczne zwierzęta i wielkie zbiorniki pełne ryb – koncerty chopinowskie w takim otoczeniu to niezapomniane wydarzenia. 18 marca w Palmiarnia Miejskiej (park Chopina, ul. Fredry 6) wystąpi Alberto Nosé.

W trzecim koncercie tegorocznej Wiosny z Fryderykiem publiczność wysłucha „Inspiracji śródziemnomorskich”, czyli kompozycji Fryderyka Chopina, Francesca Paola Frontiniego i Ferenca Liszta. Przy fortepianie zasiądzie Alberto Nosé, uznany włoski pianista. Zdobył V Nagrodę Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2000 roku i wiele innych wyróżnień. Grywa na najbardziej prestiżowych festiwalach i w najlepszych salach koncertowych na świecie (Carnegie Hall, Mozarteum w Salzburgu, Konzerthaus w Berlinie).

Nasz festiwal znany jest zarówno wśród wykonawców polskich, jak i zagranicznych i cieszy się dużą renomą. Opiekę artystyczną sprawuje redaktor Jan Popis, znakomity muzykolog i chopinolog, więc wszystko jest w dobrych rękach – mówi Tomasz Beler, dyrektor festiwalu.

Bilety na recital są dostępne w kasie Palmiarni. Występ będzie także transmitowany na telebimie na gliwickim Rynku. Organizatorem cyklu jest Miasto Gliwice.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking