W kinie dzieci się nie nudzą

Uaktualniono: 08.01.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Zwłaszcza w towarzystwie Bolka i Lolka oraz innych bajkowych bohaterów! Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) zaprasza na Filmowe Zimowisko, podczas którego najmłodsi amatorzy X muzy nie tylko zobaczą fantastyczne filmy, ale wezmą też udział w ciekawych warsztatach.

W programie zimowych seansów jest między innymi legendarna bajka o najsympatyczniejszych trollach na świecie. Tym razem Muminki nie zapadną w zimowy sen. Jaka będzie ich pierwsza zima w Finlandii? O tym będzie film „Zima Muminków”. Najmłodsi spotkają się także z niedźwiadkiem Paddingtonem w drugiej części jego kinowych przygód. Polskie filmy będą reprezentowały „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej. Jeżeli kino dla małych widzów, to nie może zabraknąć filmów animowanych – Amok wyświetli „Coco” oraz „Ernesta i Celestynę”.

W części warsztatowej pod okiem filmoznawcy dzieci przyjrzą się swoi  ulubionym filmowym bohaterom. Czy można brać z nich przykład w codziennym życiu? Zaplanowano także trzydniowe warsztaty filmowe z tworzenia prostych animacji poklatkowych, przygotowywania materiałów telewizyjnych w tak zwanym greenboksie, a na deser uczestnicy nakręcą własny film fabularny!

To tylko kilka wybranych atrakcji Filmowego Zimowiska. Szczegółowy harmonogram i informacje o biletach są dostępne na stronie www.amok.gliwice.pl.

(mm)

warsztaty
fot. kino Amok

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking