Sprawdź swój zasób słów

Uaktualniono: 16.06.2019 / Sekcja: / pdf
zawodnicy grający w scrabble fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Scrabble, czyli gra w układanie słów, to świetna zabawa angażująca szare komórki. 29 i 30 czerwca w naszym mieście odbędą się XXIV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia w Scrabble (II Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble).

Po sukcesie zeszłorocznego turnieju zawodnicy z całego regionu staną w słowne szranki w Szkole Podstawowejz Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6  w Gliwicach (ul. Jasnogórska 15–17). Mistrzostwa rozpoczną się 29 czerwca o godz. 12.00 i potrwają do godz. 20.00. 30 czerwca zawodnicy rozpoczną rozgrywki o godz. 9.30. Zakończenie całego turnieju zaplanowano na godz. 14.30.

W zawodach może wziąć udział każdy – i scrabble’owy wyjadacz, i początkujący słowotwórca. Zapisywać można się na stronie Polskiej Federacji Scrabble (www.pfs.org.pl), wyszukując gliwicki turniej, albo na miejscu, w SP nr 6. Debiutanci grają za darmo. Zawodnicy mogą startować w obu dniach rozgrywek, ale też ograniczyć swój udział tylko do kilku partii jednego dnia.

Organizatorami XXIV Mistrzostw Górnego Śląska i Zagłębia w Scrabble (II Otwartych Mistrzostw Gliwic w Scrabble) są Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, SP nr 6 w Gliwicach i Stowarzyszenie „Ekspedycja w Głąb Kultury”. (mm)

chłopcy grający w scrabble pod okiem sędziów
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
zawodnicy srabble podczas rozgrywek
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
chłopcy grający w scrabble pod okiem sędziów fot. Z. Daniec / UM Gliwice
zawodnicy srabble podczas rozgrywek fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking