Pożegnanie z Kresami. Finisaż wystawy

Uaktualniono: 21.06.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
obraz, Jan Stanisławski, Cerkiew sofijska w Kijowie, 1903, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie Jan Stanisławski, Cerkiew sofijska w Kijowie, 1903, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

Podróż do krainy prawie (i prawdziwie) mitycznej, jaką są Kresy – wschodnie ziemie dawnej Rzeczpospolitej – dobiega powoli końca.  Ekspozycję "Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie " po raz ostatni zwiedzać będzie można w niedzielę, 23  czerwca. 

Na wystawie w Willi Caro zaprezentowano widoki z kresowego świata uchwycone na płótnach wybitnych polskich twórców, m.in.: Józefa Chełmońskiego, Adama Chmielowskiego, Leona Wyczółkowskiego, Teodora Axentowicza, Juliana Fałata, Ferdynanda Ruszczyca, Kazimierza Sichulskiego czy najsilniej związanego z Kresami Jana Stanisławskiego.

23  czerwca, w ramach finisażu, Muzeum w Gliwicach zaprasza na oprowadzanie kuratorskie z historyk sztuki, kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie – Urszulą Kozakowską-Zauchą. Oprowadzanie odbędzie się o godz. 12.00.

Więcej informacji na stronie Muzeum w Gliwicach.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking