Aktualności | O familokach z Kamilem Iwanickim

O familokach z Kamilem Iwanickim

Fot. materiały CKV

O familokach z Kamilem Iwanickim

Opublikowane: 16.04.2024 / Sekcja: Kultura 

Gliwickie familoki, ich mieszkańcy i życie, które toczyli w ceglanych domach, będą tematem spotkania z Kamilem Iwanickim – przewodnikiem i badaczem Górnego Śląska. Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia i będzie rozgrzewką przed kolejnym spacerem z cyklu GPS. Wstęp wolny.

Centrum Kultury Victoria ruszyło w marcu z nowym cyklem – Gliwice Poznaj Spacerem, czyli GPS. Pierwsza miejska wędrówka prowadzona przez Kamila Iwanickiego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego CKV – ze względów organizacyjnych i z uwagi na bezpieczeństwo uczestników – wprowadziło limit osób na kolejny spacer (21 kwietnia).

Wolnych miejsc już nie ma, ale dla zainteresowanych CKV ma doskonałą propozycję – w Nowej Prowincji (ul. Dolnych Wałów 8) odbędzie się spotkanie z Kamilem Iwanickim, autorem książki „Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów”, który zabierze uczestników w fascynującą podróż po gliwickich familokach. Będzie można wysłuchać ciekawej opowieści, a przy okazji kupić książkę i zdobyć podpis autora.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Organizatorami są Centrum Kultury Victoria i Nowa Prowincja. Więcej na ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA]. (bb)

Baner informujący o spotkaniu - napisy i zdjęcie Kamila Iwanickiego