Aktualności | Na tropie historii

Na tropie historii

fot. Muzeum w Gliwicach

Na tropie historii

Opublikowane: 21.06.2022 / Sekcja: Kultura 

Zwiedzanie baśniowych pałaców górnośląskich przemysłowców i XVIII-wiecznego Rzymu, a to wszystko nie wyjeżdżając z Gliwic? W taką wakacyjną podróż zabierze najmłodszych Muzeum w Gliwicach!

Zajęcia edukacyjne będą się odbywać od 28 czerwca do 15 lipca oraz od 2 do 31 sierpnia w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) i Oddziale Odlewnictwa Artystycznego (ul. Bojkowska 37). Muzeum przygotowało pięć tematów do wyborów. Będzie można poznać tajniki sztuki rzeźbiarskiej, a także dowiedzieć się co nieco o podaniach ludowych i słowiańskiej mitologii. W czasie wakacji będzie także wyjątkowa okazja, by zobaczyć najcenniejsze prace ze zbiorów gliwickiego muzeum – XVIII-wieczne grafiki Giovanniego Battisty Piranesiego. Nie zabraknie także pomysłów na wycieczki z historią w tle – w Pławniowicach, Nakle czy Brynku znajdują się piękne pałace przemysłowej arystokracji Górnego Śląska, o których będzie można się więcej dowiedzieć.

Zapisy na zajęcia są prowadzone pod nr. tel. 783 560 006. Z pełnym opisem zajęć można zapoznać się na stronie muzeum.gliwice.pl.