Na mistrzowskim poziomie

Dodano: 16.11.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
Gliwicka Orkiestra Kameralna

Gliwicka Orkiestra Kameralna (fot. materiały organizatora)

18 listopada odbędzie się uroczysty koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej z cyklu „Mistrzowskie Interpretacje”. W tym roku na Scenie Bajka zabrzmią utwory Andrzeja Panufnika, Josepha Haydna, Antonia Vivaldiego i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Znakomitym gliwickim instrumentalistom będą towarzyszyć soliści – Marcel Markowski, jeden z najwybitniejszych wiolonczelistów młodego pokolenia, oraz Kamil Staniczek, skrzypek. Dyrygował będzie Paweł Kotla.

Gliwicka Orkiestra Kameralna powstała w 2000 roku z okazji 750-lecia miasta. Występują w niej świetni muzycy związani z Gliwicami, którzy na co dzień zasilają najlepsze zespoły w kraju, na przykład Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia czy Sinfonię Varsovię.

W cyklu „Mistrzowskie Interpretacje” co roku prezentowane są przed gliwicką publicznością wybitne dzieła muzyki kameralnej i symfonicznej. Tym razem będzie to Suita staropolska Andrzeja Panufnika, koncerty Josepha Haydna i Antonia Vivaldiego oraz XXIX Symfonia Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Bilety są w sprzedaży w kasach kina i Teatru Miejskiego w Gliwicach. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking